Wysokiej jakości, mocna dwuczęściowa obejma stalowa do dużych obciążeń dynamicznych z wkładką antywibracyjną DÄMMGULAST® oraz dwiema śrubami zamykającymi zabezpieczonymi podkładkami z tworzywa przed wypadnięciem podczas dokręcania. Śruby umożliwiają regulację w celu dostosowania do większych zmian średnicy rury. Wkładka antywibracyjna z żółtym paskiem identyfikacyjnym (średnia poprawa poziomu dźwięku do 22 dB(A) ) wykonana jest z gumy EPDM odpornej na wodę, ścieranie, zmiany temperatur i starzenie. Na jednej z części obejmy przyspawana jest dwustopniowa głowica o rozmiarze gwintu M8/M10. Obejma jest przeznaczona do montażu w układzie pionowym, poziomym lub podwieszanym wszelkiego rodzaju rur: stalowych, żeliwnych, miedzianych, plastikowych. Sprawdzone rozwiązanie w instalacjach wodno-kanalizacyjnych, przy budowie instalacji grzewczej, gazowej, wentylacyjnej, klimatyzacyjnej, w budynkach mieszkalnych i przemysłowych.

Dostępna w wersji ze stali węglowej, ocynkowanej (W1) , stali AISI 304 (W4) oraz stali AISI 316 (W5).

Obznak jakości dla „Gütezeichen Rohrbefestigung“ dla obejm śrubowychejma wyróżniona znakiem jakości „Gütezeichen Rohrbefestigung“ do rozmiaru ≤ 200 mm i jest poddana kontroli zgodnie z instrukcją RAL-GZ 655-B. Produkty ze znakiem jakości RAL muszą w całości spełniać rygorystyczne wymagania zgodne ze standardami wymagań zawartymi w RAL-GZ 655. Obejma testowana pod względem bezpieczeństwa pożarowego do rozmiaru ≤ 170 mm (RAL-GZ 656).

Metody montażu obejm:

W ofercie posiadamy również szeroki wachlarz możliwości montażowych obejm. W celu dobrania odpowiedniego rozwiązania zalecamy kontakt z Tubes International.

A – montaż za pomocą wieszaka trapezowego na blasze trapezowej;
B – montaż bezpośrednio w materiale;
C – montaż na dźwigarach stalowych bez konieczności wiercenia i spawania;
D – montaż na dźwigarach stalowych za pomocą klamry stałej;
E – montaż na dźwigarach stalowych za pomocą klamry przechylnej;
F – montaż na konsolach szynowych.

Sposoby montażu obejm śrubowych
montaż obejm zaciskowych - rodzaje montażu

Przykłady zastosowań obejmy rurowej DÄMMGULAST®:

obejma śrubowa do dużych obciążeń z wkładką antywibracyjną DÄMMGULAST
Obejmy zaciskowe do rur
Obejma dwuśrubowa z wkładką antywibracyjną

Potrzebujesz pomocy w doborze właściwego produktu?

Dowiedz się więcej także o: